Все нове завжди важко сприймається суспільством. Так і з новим поколінням людей. Їхні мода, поведінка і рішення часто критикуються. Звідси виникають легенди, які спотворюють дійсне. Ми в VIDEOZHARA хочемо виправити стан справ і зараз розвінчаємо всі міфи про покоління Z.

Легенда № 1. Представники покоління Z ліниві.
Багато хто вважає, що молоді люди все менше мають бажання старанно працювати. Для них кращим рішенням є таке, що не вимагає особливих зусиль.
Правда
Покоління Z обирає суворий раціоналізм. У кожній дії повинна бути конкретна користь. Тому змусити представника молодого покоління робити те, що не має сенсу, просто тому, що “потрібно”, — практично неможливо. При правильній мотивації це покоління буде працювати не менш ефективно, ніж попередники.

Легенда № 2. Покоління Z живе у своєму цифровому світі.
У сучасному світі ти ніхто без свого гаджета. Тому нове покоління нерозлучне зі своїм смартфоном, планшетом або лептопом. Завдяки їм вони вчаться, працюють і спілкуються з друзями.
Правда
Проблема спілкування існувала у всіх поколінь підлітків. А завдяки цифровим засобам комунікації ця проблема зникає. Це не означає, що абсолютно всі зетки відмовляються від живого спілкування, замінюючи його віртуальним. Просто знайти однодумця в мережі куди простіше, ніж на вулиці. До того ж, як показали дослідження, залежність від гаджетів не залежить від віку. Тому якщо це і проблема, то точно не покоління Z.

Легенда № 3. Покоління Z акцентує увагу на матеріальні блага.
Всі впевнені, що зетки просто помішані на створенні власного бізнесу і генерації прибутку. А крім того, вони настільки впевнені у своїх силах, що починають свою справу ще в шкільному віці, щоб заробити свої перші гроші.
Правда
Цей необґрунтований міф заснований на таких рисах характеру, як ініціативність і амбітність. Покоління Z легко генерує нові ідеї завдяки гнучкості мислення. А гроші — це скоріше результат його праці, який дозволяє реалізовувати нові ідеї. Відомо, що найпопулярніші відеоблогери створювали свої канали не заради наживи, а з метою реалізації ідеї. І чим відчайдушніше вони працювали над реалізацією, тим більше прибутку отримували.

Легенда № 4. Покоління Z не вміє чекати і шукати компроміси
Часто стверджують, що сучасна молодь постійно поспішає реалізовувати задумане, що призводить до помилок і розсіювання задуманої мети. Все це ускладнюється безкомпромісністю і пошуком утопічних умов життя.
Правда
Ми самі можемо переконатися, наскільки стрімко розвивається світ останні 20 років. Технології дозволяють отримувати інформацію миттєво, комунікувати з людиною із будь-якого куточка планети. Навіть невелике зволікання може призвести до того, що ти перестанеш залишатися у тренді, а значить, актуальним для суспільства. При цьому покоління Z не готове погоджуватися на те, що дають. Для нього немає межі досконалості, тому воно не перестає створювати щось новіше, цікавіше, корисніше.

Легенда № 5. Покоління Z — суцільні егоїсти
Вважається, що сучасне покоління найбільш егоїстичне за всю історію.
Правда
Деякі говорять, що зетки живуть тільки заради власного блага, реальні ж факти свідчать про протилежне. Численні дослідження демонструють, що величезний відсоток молодих людей займається соціальними та благодійними проектами. Засновують організації, що виступають за захист довкілля, а також агітують за здоровий спосіб життя. Варто звернути увагу хоча б на кількість волонтерів, які вільний час витрачають на благо суспільства за власним бажанням.