Snowflake generation — “покоління сніжинок” — діти, народжені в новому тисячолітті. Чи є шанс наблизитися до них, зрозуміти вразливість і прийняти їхню унікальність у всьому?

Впевнені. Унікальні. Прекрасні

Це саме про них, про дітей-зеток, дітей-сніжинок. Термін Snowflake generation романтично налаштовані вчені запозичили у Чака Паланіка. У романі “Бійцівський клуб” один з героїв говорить: “Не думай, що ти унікальна і прекрасна сніжинка”. У 2016-му Financial Times оголосила термін Snowflake generation (“покоління сніжинок”) словосполученням року. Деякі фахівці відносять до покоління сніжинок людей, народжених з 1990 року, але більшість схиляється до того, що це діти 2000-х.

Діти-сніжинки впевнені, що вони прекрасні і унікальні, але вони так само ніжні й емоційно тендітні, як ці крижані прозорі кристали.

Що потрібно, щоб аналітики словника Коллінза назвали тебе сніжинкою? Всього-на-всього: народитися в сім'ї середнього достатку і вище в країні “золотого мільярда”, з батьками, далекими від неприємностей з законом, освіченими і прогресивними. А також мати інші яскраві відмінні риси:

  1. Негативне ставлення до насильства: все, що має натяк на фізичне або емоційне насильство, сніжинками засуджується й уникається. Чималу роль в недавніх скандалах #metoo та інших і вплив на настрій суспільства зіграли саме ці діти. У США вони стають досить відчутними інфлюенсерами.
  2. Прагнення до безпеки: для зеток дуже важливе відчуття захищеності, до якого вони звикли з дитинства. Тому, коли ці діти відчувають небезпеку, вони шукають захисту у дорослих або у поліції.
  3. Емоційність: нове покоління відкрите, максимально щире і з набагато більшою легкістю, ніж їхні батьки, ділиться своїми почуттями і переживаннями.
  4. Доброта і прагнення захищати слабких: сніжинки твердо виступають проти сексизму, гомофобії та расизму, в складній ситуації ці діти підтримають меншість.
  5. Уміння об'єднуватися, щоб досягати мети: зетки домагаються багато чого, коли виступають єдиним фронтом. Їхня політика no platforming схожа на політику ненасильства Ганді. Сніжинки бойкотують тих, чиї погляди вони вважають небезпечними.
  6. Життя онлайн: “ці ваші інтернети” — це їхнє природне середовище, немов риба у воді вони орієнтуються в соціальних мережах, додатках, діляться сокровенним у статусах, створюють вірусні відео і вміло викривають фейки.

Сніжинки не схожі на своїх батьків, але вони не інопланетяни. Це плід нової педагогіки. Як покоління 1960-х було дітьми доктора Спока, так народжені в 2000-х — результат теорії батьківського безумовного прийняття.

Сніжинки виростають в країнах, де покарання дітей або засуджується, або суперечить закону. Таку дитину в дитинстві ретельно захищають від будь-якого дискомфорту — як фізичного, так і емоційного. А за безпекою батьки стежать з маніакальною уважністю. Інтереси дитини в такій сім'ї ставляться на перше місце. Батьки не тільки приймають її такою, якою вона є, а й дають безумовну любов, постійно хвалять. Любов і прийняття — це головне, чим керуються батьки в сучасних сім'ях. І зараз це перше, непокаране, покоління вже поступає на перші курси коледжів і вищих навчальних закладів.

Так чи існує особливий підхід до покоління Z? Що їм потрібно запропонувати, щоб напевно отримати у відповідь не просто їхню лояльність, але перш за все ті щирі емоції, за які їх цінують? Це питання ми поставили Миколі Рогинцю, CEO компанії AIR, стратегу масштабного фестивалю відеокреативу та блогерів VIDEOZHARA, який щорічно збирає в Києві тисячі натхненних зеток.

У кожного з нас сьогодні є шанс поспостерігати, як діти-сніжинки змінюють цей світ. Згоден?

Поділися своїми спостереженнями про зеток у коментарях. А можливо, ти сам — сніжинка і ми щось важливе упустили про тебе? Чекаємо інсайтів!