ASMR — це те, що завжди з тобою: реакція твого тіла у вигляді мурашок на шкірі від звукових, зорових або навіть уявних подразників. Згадай свої відчуття, коли поруч хтось почне терти пінопластом по склу. Або коли в школі хтось пише на дошці і крейда раптово зісковзнула... Бр-р! Всі волоски на тілі встають дибом, чи не так? Ось воно! Ти напевно сам стикався з цим явищем, тільки не знав, що це так називається.

A — автономна

З — сенсорна

М — меридіональна

Р — реакція

А ще АСМР — це формат відео для YouTube, який не втрачає популярності. Завдяки АСМР-відео у зірок жанру, наприклад, таких, як Gentle Whispering ASMR, по кілька мільйонів пiдписників. Секрет у тому, що якщо діяти не такими тортурними методами, як скло і пінопласт, а більш делікатними, то можна відчути, як мурашки, що м'яко колються, збираються на потилиці, потім біжать по шиї до спини і далі до рук і ніг. Величезна кількість людей знаходять це кайфовим і кажуть, що ролики в ютубі ASMR стали частиною їхнього життя. Що ж говорять вчені? Насправді не так багато, так як природа ASMR дуже цікава і специфічна, але пояснити її вони поки не можуть. Питання потребує вивчення.

Як роблять ASMR

Щоб відчути мурашки, люди записують на надчутливі мікрофони тихі розмови, що переходять на шепіт, і нахиляються до них впритул, щоб не упустити найлегший подих. Запалюють сірники, пересипають пісок або шуршать папером.

ASMR можна або любити, або ненавидіти. Байдужих немає. І якщо недавно ASMR вважалося просто трендом, то сьогодні цей жанр розвинувся до такого ступеня, що сам розділився на кілька гілок, а один з найпопулярніших запитів в пошуку гугл залишається “ASMR ютуб”. Тепер дехто пропонує вважати це субкультурою. Більше того, шанувальники цього формату онлайн-відео розповідають, що справляються з його допомогою з безсонням і тривогою.

Що потрібно, щоб знімати ASMR

Перш за все тобі знадобиться надчутливий мікрофон. Це один з найважливіших пунктів. Популярні блогери цього жанру, наприклад ASMR KittyKlaw, навіть вказують моделі використовуваних мікрофонів в описі каналу. Також важливий голос блогера, він повинен бути ніжним, тихим і оксамитовим. Ще один момент — концепція, відео в підсумку повинно бути заспокійливим, але не нудним. І не забувай про артистичність — плавні рухи і вміння керувати своїм голосом і диханням до найдрібніших нюансів допоможуть тобі добитися успіху.

 

А ти дивишся такі канали? Є мурашки? А може, ти сам вже профі в такому форматі? Пиши в коментарях, нам цікава твоя думка.