Щодня створюються сотні, а то й тисячі нових YouTube-каналів. Відеоблогінг стрімко набирає популярність, адже це професія, опанувати яку може кожен, незалежно від віку, інтересів і фінансових можливостей. Незважаючи на це, ми прийшли до висновку, що кожен новоспечений відеоблогер повторює одні й ті ж помилки! У цій статті ми вкажемо тобі на них, щоб твій шлях популярного відеоблогера був легким, безтурботним, а головне — правильним.

Отже, помилки, яких ти зобов'язаний уникнути.

Вибір теми, яка тобі не цікава

Ми розуміємо, що відеоблогери певного напряму заробляють більше за інших. Але це не означає, що треба стрімголов починати робити контент на тему, яка тобі не цікава. Це не принесе тобі задоволення та бажаного прибутку. Наша порада: почати знімати те, на чому ти розумієшся краще за інших. І навіть якщо ти любиш розрізати розпеченим ножем різні предмети, це потрібно комусь побачити! Є чуйка, що це генерує перегляди і підписників.

Погана якість відео

Років десять тому завіруситися міг навіть ролик, знятий на допотопний Siemens. А зараз на вулиці 2019 рік, і зйомці в поганій якості просто не місце на цій планеті. Сучасний лядач зараз дуже перебірливий, і можливість подивитися контент у суперроздільній здатності стане безсумнівним плюсом для тебе. Але не поспішай купувати дуже дорогий смартфон! Зйомка в 720p  доступна в будь-якому недорогому смартфоні.

Нудний монтаж

Ось тут вже трохи складніше. Річ у тім, що монтувати ролик для свого каналу — це тобі не слайд-шоу з фотографіями своєї морської свинки створювати. Перш ніж почати, рекомендуємо тобі вивчити навички монтажу. Детальніше можеш прочитати в нашому спеціальному матеріалі від AIR Academy. Потім створи проєкт і покажи друзям. Послухай, що вони скажуть. Перероби. Знову покажи друзям. І так до тих пір, поки не вийде шедевр. Пам'ятай: візуальна складова — це найголовніше! Тому хороша динамічна картинка може витягнути будь-який сюжет.

Відсутність розуміння аудиторії

Тут все гранично просто: люби своїх глядачів! Уяви собі, що знаходишся по той бік екрана. Тобі ж подобається, коли контент створений з душею: ведучий, ніби старий друг, доносить до тебе інформацію, особисто просить залишити коментар під роликом, запитує, що ти хочеш бачити в наступному випуску, і агітує ставити лайк. Як цього досягти? Просто почни читати коментарі! Глядачі готові ділитися своєю думкою, бажаннями, а також критикувати і надихати на нові зйомки. Регулярно переглядай коментарі під своїм роликом, спілкуйся зі своєю аудиторією і отримаєш корисні поради для подальшого розвитку.

Надмірна серйозність

Цей пункт частково пов'язаний з попереднім. Аудиторія YouTube шукає контент для розваги. Про це нескладно здогадатися, проаналізувавши власну поведінку. Тому тут фідбек від аудиторії чекати не потрібно. Просто запам'ятай раз і назавжди: будь максимально простим і доступним для глядача, дозволяючи собі жарти навіть під час серйозного блогу. Ще ніколи гумор не завдавав шкоди! А на YouTube він, навпаки, категорично вітається.

 

Можливо, деякі пункти здадуться тобі очевидними. Але повір, є величезна частка відеоблогерів-початківців, які зіштовхнулися хоча б з однією з перерахованих вище проблем! А ми в VIDEOZHARA бажаємо тобі уникнути їх і відправитися відразу у вищу лігу відеоблогінгу. Не забувай читати наш блог і приходь на VIDEOZHARA 2020.