Нам постійно надходять листи з одним і тим же питанням: “Моя дитина хоче стати схожою на Івангая. Вже придумала, що буде знімати. Що їй потрібно для того, щоб почати?” VIDEOZHARA не кидає батьків маленьких відеоблогерів у біді.

Тому ось тобі конкретний список того, що потрібно подарувати своєму чаду, щоб воно могло повноцінно почати працювати над своїм каналом.

 

Камера

Мабуть, найголовніше. Але не потрібно поспішати оформляти замовлення в інтернет-магазині. Швидше за все, в твого любителя ютубу досить непоганий смартфон, який прекрасно робить фото з відпустки і на перших порах без проблем впорається з відео. Якщо апарату менше трьох років, навряд чи він знімає відео в якості гірше FullHD. Цього буде достатньо, щоб гарантувати нормальну картинку на платформі YouTube.

 

Мікрофон

Той випадок, коли хочеться обійтися смартфоном, але на жаль. Звук завжди повинен бути якісним. Кажуть, від цього залежить перше враження від контенту. Тому найкраще розщедритися на будь-який переносний рекордер і за його допомогою писати доріжки і в дорозі, і вдома. Якщо сумніваєшся, просто спробуй записати аудіо на свій телефон і переконайся.

 

Світло

На перший погляд вторинний аксесуар. Але повір нам: він грає таку ж важливу роль, як і камера, на яку знімаєш. Навіть мінімальне світло на локації, де відбувається зйомка, перетворює картинку з аматорської на близьку до професійної. Почни з простої стійки з “Аліекспрес” і відразу зрозумієш, про що ми говоримо.

 

ПК

Навряд чи у маленького фаната YouTube немає власного ноутбука. Але, якщо мова піде про зберігання знятих матеріалів і монтування роликів, знадобляться досить високі технічні характеристики. З огляду на роздільну здатність, відеоконтент займає досить багато місця. Найкраще брати модель мінімум з одним терабайтом вбудованої пам'яті. А ось для відеомонтажу необхідна хороша відеокарта і процесор. Тут чим новіше і дорожче, тим краще. Сучасний софт навряд чи погодиться працювати з комплектуючими п'ятирічної давнини.

 

Софт

Ось це найскладніше. По-перше, асортимент досить величезний, по-друге, софт коштує пристойних грошей. Ми, звичайно, не наполягаємо, але рекомендуємо звернути увагу на Adobe Premiere Pro CC. По закінченні пробного періоду підписка коштує всього $20 на місяць. Адекватні гроші, беручи до уваги те, що такий же софт мають професійні фільммейкери.

 

Додаткові аксесуари

Це вже на власний розсуд, але така важлива штука, як штатив або просто монопод, дозволяє зробити картинку максимально рівно і вивести її на рівень топ-блогерів. З дорогих гаджетів величезну популярність завоювали ручні стабілізатори. А ось якщо ти фанат таймлапсів, тоді тобі знадобиться слайдер, без якого зробити плавну зміну ракурсу просто неможливо.

 

Висновок

Зібрати стартерпак юному блогеру — завдання непросте, але цілком досяжне. Цілком можливо, що непоганий ПК і сучасний смартфон в нього вже є. Ціна решти не повинна перевищувати кількох десятків доларів на перший час. Непогане вкладення в цікаве і перспективне хобі для твого блогера-початківця.