Рано чи пізно знімати на тапок стає нецікаво. Хочеться більше глибини, щоб ширше кут, повноцінна стабілізація і близька до кінематографічної якість. Для відеоблогерів, які переросли підручну техніку і хочуть вийти на рівень контент-мейкерів з мільйонним охопленням, ми склали невеликий список техніки, на яку варто звернути увагу. Всі девайси коштують непоганих грошей, тому рекомендуємо не покладатися цілком і повністю на поради нашого жаркого редактора. Всі пристрої ми рекомендуємо, але не наполягаємо на їх придбанні. Поїхали!
Щоб не перевертати весь процес зйомки догори дриґом, насамперед рекомендуємо тобі розглянути стабілізатор для камери. А точніше, трикутний DJI Osmo Mobile 2, який стежить за тим, щоб картинка була максимально плавною. Наприклад, у нього є функція Timelapse, яка дозволяє знімати навіть на ходу, а також можливість плавної зміни масштабу. Коротше кажучи, з таким стабілізатором зйомка однозначно вийде на інший рівень.
Ця робоча конячка зарекомендувала себе не тільки в середовищі відеоблогерів, але і в зйомці різноманітних телешоу і документальних фільмів. Камера з габаритами сірникової коробки просто незамінна в поїздках, екстремальних умовах або прихованій зйомці. До того ж вона оснащена всім необхідним: водонепроникним корпусом, вбудованим стабілізатором, хорошим акумулятором... Перераховувати переваги довго, тому просто повір нам на слово: GoPro Hero 8 Black тебе не розчарує.
Відмінний варіант для блогера-початківця. Якщо твій камерофон обділений кінематографічними здібностями, тоді можеш звернути увагу на цю компактну камеру. Легендарна оптика Carl Zeiss, широкі можливості програмних налаштувань і найголовніше — рухомий дисплей, що обертається! Ми впевнені, що такого девайса тобі вистачить на довгий час успішного відеоблогінгу.
Ось це вже серйозний апарат. Сучасна дзеркальна камера є не тільки інструментом професійного фотографа, але і відмінним гаджетом для відеоблогінгу. Змінні об'єктиви, 45 точок фокусування, два слоти для карт пам'яті, оптичний видошукач. Втім, найголовніше — це сучасна матриця і потужний процесор, з якими знімати ролики Full HD при 60 кадрах на секунду — нікчемна справа.
Якщо ти можеш сміливо назвати себе експертом у фото- та відеотехніці, тоді тобі потрібен серйозний девайс. У команді VIDEOZHARA дуже поважають Panasonic Lumix DMC-GH5. Ціна трохи кусається, але сучасний легкий бездзеркальний корпус повністю виправдовує свої гроші. А з огляду на водонепроникність, стійкість до пилу та морозу, цю модель можна назвати професійною версією вищезгаданої GoPro Hero 8 Black. З таким апаратом можна у вогонь, воду і мідні труби.
Звичайно ж, є ще багато апаратів, які варті уваги. Все залежить від завдань, які ти перед собою ставиш, і фінансових можливостей. Ми постаралися продемонструвати тобі кілька рішень у різному ціновому діапазоні. А ось чи готовий ти розщедритися на новенький бездзеркальний Panasonic заради свого влогу або можеш обійтися стабілізатором DJI Osmo Mobile 2 — вирішувати тобі.