За останні 10 років на ринку соціальних платформ відбулися кардинальні зміни. Такі гіганти, як tumlr і MySpace, здали свої позиції, а ось Facebook, Instagram і YouTube стали практично монополістами у своєму напрямку. Не обходиться без легкої конкуренції з боку даних платформ: деякі функції кочують з одного майданчика на інший, намагаючись розширити функціонал для своїх користувачів. Але сьогодні ми поговоримо про направлення, яке в тій чи іншій мірі розвиває кожна соціальна мережа, а саме — онлайн-відеохостинг. Давай згадаємо трійку цікавих проектів, які хотіли розкрутитися на відеоконтенті, але не змогли втриматися на ринку.

 

VINE

Були часи, коли інста-дівчата кожне коротке відео називали саме вайном. Мода на стильні іноземні слівця була настільки високою, що вайном вважався будь-який відеоролик менше 30 секунд, який міг бути викладений у соціальну мережу. Насправді ж Vine — це сервіс, який працював через мобільний додаток. Він дозволяв записувати відео довжиною до 6 секунд і ділитися ними з друзями. Причому користуватися ним було настільки просто, що він моментально полюбився користувачам. А після того як стартап придбав Twitter у 2012 році, популярність Vine злетіла до небес. До середини 2013 року додаток став найбільш викачуваним в iOS App Store.

VINE

Статус: пройшло всього три роки і кілька десятків оновлень конкурентів платформи, і Twitter закрив сервіс через глобальну втрату аудиторії.

 

 

COUB

Дітище російських розробників довгий час сприймалося як новий тренд серед любителів монтувати зациклені відео. Контент з цього сервісу за часів популярності кочував по всім соціальним мережам і навіть вбудовувався в сайти. Насправді COUB — це відеохостинг, який дозволяв крутити по колу відеоролики з несинхронним звуковим супроводом (простіше один раз побачити, ніж зрозуміти, як це). Популярність платформа знайшла, як і Vine, в 2013 році, тому їх сміливо можна вважати прямими конкурентами. Тільки от замість придбання платформи іншою компанією COUB чекали багатотисячні інвестиції. Завдяки цьому до 2014 року місячна відвідуваність сервісу склала 45 мільйонів відвідувачів. Непогано, враховуючи неабияку конкуренцію.

COUB

Статус: на даний момент популярність сервісу істотно впала, але хлопці не впадають у відчай. Наприкінці минулого року вони розробили нову концепцію, яка дозволить підписуватися користувачам на тематичні співтовариства і стежити за контентом в них. За такою ж схемою працює соціальний новинний сайт Reddit. Розробники впевнені, що така система взаємодії з користувачами допомагає формувати і виховувати лояльне ком'юніті.



Google Відео

Даний проект колись був одночасно і пошуковою системою, і відеохостингом. Компанія Google не могла ігнорувати зростання популярності онлайн-відео, тому заснувала свій проект, який дозволяв завантажувати, вивантажувати, дивитися і навіть продавати відеоконтент. Чим все закінчилося, відомо кожному, хто хоч трохи знає історію YouTube. Після придбання найпопулярнішої на даний момент відеоплатформи Google відмовився від ідеї об'єднати проекти, що призвело до повного зникнення Google Відео. Спершу користувачі втратили можливість завантажувати нові ролики, а через пару років відеохостинг перестав існувати зовсім.

Google видео

Статус: на даний момент Google переніс весь відеоконтент з Google Відео на YouTube. А проект тепер існує виключно як пошукова система, яка допомагає шукати YouTube-ролики як безпосередньо на самому сервісі перегляду онлайн-відео, так і на інших сайтах.



Хоч лідери ринку на найближчі кілька десятків років і визначені, цікаві стартапи продовжують з'являтися. Семимильними кроками збирає аудиторію платформа TikTok. Але чи збереже він її після того, як Instagram презентує оновлення? Ми дуже сумніваємося...

У будь-якому випадку необхідно завжди підтримувати нові цікаві проекти. Хоча б для того, щоб монополісти не розслаблялися і балували нас новими крутими фічами. Так що слідкуй за трендами і приходь на VIDEOZHARA! Ми тут знаємо, куди і що потрібно дивитися. ;)