Спершу може здатися, що інтернет-сленг — це якась таємна мова, яку створили тінейджери, щоб приховувати заборонену інформацію від “непрошарених”. Насправді це такі ж запозичені слова та скорочення, які з’явилися завдяки складним інтернет-термінам, котрі так заважають оперативному спілкуванню.
А для тих, хто потрапив на YouTube не так давно і не хоче гаяти час на здогадки, ми підготували короткий словничок основних сленгових термінів.

Хайп — ажіотаж, інтерес. Від англійського hype — “агресивна реклама, обман”. Частіше за все використовується у словосполученні “на хайпі”. Зазвичай блогер “на хайпі” — це людина, яка різко отримала популярність завдяки якійсь розкрученій скандальній темі.

Баттхьорт — пішло від англійського слова butthurt, яке буквально перекладається як “дупний біль”. Використовується по відношенню до блогера або фаната, який виражає яскраву ненависть до когось. Зазвичай баттхьорт носить емоційний характер і швидко закінчується.

Лойс — легко здогадатися, що походить слово від like — “подобатися”. “Лойс” частіше за все використовується як слово-підтримка або схвалення. “Лойсять аву” — це буквально значить, що аватарка отримала позитивне схвалення у підписників.

ЛС — абревіатура “личные сообщения”. Якщо в коментарях ти бачиш пропозицію від співрозмовника “го в ЛС”, це значить, що він не хоче продовжувати розмову публічно і готовий “перетерти” особисто. Легко стимулює закінчення баттхьорту будь-якої складності.

ІМХО — пішло від абревіатури IMHO, яка буквально перекладається як In My Humble Opinion (за моєю скромною думкою). Якщо автор додає ці чотири букви до свого коментаря, це автоматично знімає з нього зобов’язання доводити щось або пояснювати. Особиста думка, що тут скажеш.

ББ — скорочено “б’юті-блогер”. Особливого пояснення не потребує. Це відеоблогер, який знімає ролики на тему краси та здоров’я. Наприклад, уроки макіяжу, огляд косметичних засобів і т. д.

Донат — пішло від англійського сленгового слова, яке буквально означає “пампух”. Насправді донатами у США давно вже називають пожертви для блогерів, завдяки яким вони продовжують свою творчість. Донати завжди являються добровільними і нерідко зобов’язують блогера на конкретні дії в залежності від його обіцянок щось зробити “за донат”.

Сігна — скорочено від signature, що англійською означає “підпис, автограф”. Зазвичай блогер пише ім’я свого фаната або того, хто прислав “донат”, на аркуші паперу і фотографується з ним. Це можна назвати аналогом класичного автографа. Фотографії з сігною розміщуються фанатом блогера на своїй сторінці в соцмережах задля “лойсів”.

Дуже короткий словник найпопулярніших термінів на просторах YouTube! Цікавить значення інших термінів? Проси в коментарях наших менеджерів тобі допомогти, і вони зроблять все можливе, щоб ти був у темі! А якщо ти вважаєш себе крутим експертом, надсилай свій варіант значення термінів, і ми обов’язково їх врахуємо.